+ TOIMIKUNNAT 2020-2021

H-piirin hallituksen toimikuntien jäsenet 2020-2021



JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA  
Pj. GMT Esa Ruuskanen










(Leena)
LC Savonlinna/Sääminki
050 593 4118
esa.ruuskanen@lions.fi
JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA   
Pj, GLT Marko Haverinen

(Heli)
LC Kesälahti
 0500 576 434
marko.haverinen@lions.fi

JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA  
Jäsen GoToMeeting, Admin
Kristian Liljeström










(Anu)
LC Sulkava
045 1164 167
kristian.liljestrom@lions.fi

JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA  
Jäsen MyLCI, MyLion, web
Niilo Hirvonen

(Päivi Laine)
LC Kitee/Ilmarinen
040 554 0063
niilo.hirvonen@lions.fi

JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA  
Jäsen Sulo Romppanen

(Pirkko Hynninen)
LC Kontiolahti
 0500 153 170
sulo.romppanen@iki.fi
JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA   
Jäsen Pekka K. Vatanen

(Riikka)
LC Tuupovaara
 045 323 1883
pekka.vatanen@lions.fi

LCIF- JA IR-TOIMIKUNTA   
Pj.  Juhani Kautonen

(Tuula Rantaeskola)
LC Kerimäki / Puruvesi
044 254 9378
juhani.kautonen@lions.fi

ARNE RITARI -SÄÄTIÖ
Pj. Pentti Päivinen

(Eija)
LC Joensuu
050 434 6689
pentti.paivinen@lions.fi


NUORISOTYÖTOIMIKUNTA

Pj.  Juhani Kautonen  (YCEC)
(Tuula Rantaeskola)
LC Kerimäki / Puruvesi
 044 254 9378
juhani.kautonen@lions.fi
LEOTOIMINTA
Pj. Arja Puhakka (LEO)

(Arvo)
LC Joensuu/Adam&Eva
050 498 9887
arja.puhakka@lions.fi

PALVELU JA VARAINHANKINTA
GST, Palvelujohtaja
Srkka-Liisa Hannukainen

()
LC Kitee/Keisarinna
 050 535 9711
sirkka-liisa.hannukainen@lions.fi

PALVELU
JA VARAINHANKINTA
Jäsen Diabetes, lasten syöpä, lasten kklinikan kummit
Pentti Antila
(Kaisu)
LC Joensuu
puh. 050 331 0155
pentti.antila@lions.fi


WEBMASTER
Niilo Hirvonen

(Päivi Laine)
LC Kitee / Ilmarinen
p. 040 554 0063  tai 040 105 1118
niilo.hirvonen@lions.fi
PUOLISOTOIMINTA
Pj.Heli Haverinen
(Marko)
LC Kitee/Keisarinna
 050 337 3913
haverinenheli@gmail.com

PDG- JA KUNNIATOIMIKUNTA

Sri Lankan ystävät
Pj. IPDG Ilkka Kosonen

(Lege Pajari-Kosonen)
LC Parikkala
puh. 040 073 4175
ilkka.kosonen@lions.fi

PIIRILEHTI LEIJONA VILKKU

Päätoimittaja Timo Riistaniemi  
( )
LC Outokumpu/Kupari
p. 050 526 4613
timo.riistaniemi@karjalainen.fi

ELÄMISEN TAITOJA -
LIONS QUEST
Pj. Jorma Silander










(Paula)
LC Punkaharju
p. 040 5600 727
jorma.silander@lions.fi
PIIRILEHTI LEIJONA VILKKU
Mainosten hoito Ari Lybeck










(Leila)
LC Savonlinna/Sääminki
050 092 3218
ari.lybeck@lions.fi

KATSO MYÖS PIIRIHALLITUKSEN VARSINAISET JÄSENET
(DG, 1.VDG, 2. VDG, IPDG, CS, CT, LPJ:t)