+ TOIMIKUNNAT 2019-2020

H-piirin hallituksen toimikuntien jäsenet 2019-2020



JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA  
Pj. GMT Tuula Rantaeskola

(Juhani Kautonen)
LC Savonlinna / Linnatar
p. 040 867 4713
tuula.rantaeskola@lions.fi
JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA   
Pj, GLT Kristian Liljeström

(Anu)
LC Sulkava
Matkapuh. 0440 675 646
kristian.liljestrom@lions.fi

JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA  
Jäsen Marko Haverinen
(Heli)
LC Kesälahti
p. 0500 576 434
marko.haverinen@lions.fi

JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA  
Jäsen Esa Ruuskanen
(Leena)
LC Savonlinna/Sääminki
p. 050 593 4118
esa.ruuskanen@lions.fi

JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA  
Jäsen Sulo Romppanen
(Pirkko Hynninen)
LC Kontiolahti
Matkapuh. 0500 153 170
sulo.romppanen@lions.fi
JÄSEN- JA KOULUTUSTOIMIKUNTA   
Jäsen Pekka K. Vatanen
(Riikka)
LC Tuupovaara
Matkapuh. 045 323 1883
pekka.vatanen@lions.fi

LCIF- JA IR-TOIMIKUNTA   
Pj.  Juhani Kautonen
(Tuula Rantaeskola)
LC Kerimäki / Puruvesi
Matkapuh. 044 254 9378
juhani.kautonen@lions.fi

AR-SÄÄTIÖ
Pj. Kyösti Suomalainen
(Asta)
LC Kitee/Ilmarinen
puh. 050 353 6225
kyosti.suomalainen@lions.fi


NUORISOTYÖTOIMIKUNTA

Pj. Juha-Pekka Vatanen (YCEC)
( )
LC Joensuu / Carelian
p. 044 3006 486
juha-pekka.vatanen@lions.fi
LEOTOIMINTA
Pj. Jouko Hirvonen (LEO)
(Kaija Sirviö)
LC Outokumpu/Kupari
Matkapuh. 050 555 5969
jouko.hirvonen@lions.fi

ELÄMISEN TAITOJA -
LIONS QUEST
Pj. Jorma Silander
(Paula)
LC Punkaharju
p. 040 5600 727
jorma.silander@lions.fi
VARAINHANKINTA
Pj. Kari Inkeroinen
(Tuulikki)
LC Nurmes / Pielinen
p. 0400 510 920
kari.inkeroinen@lions.fi
WEBMASTER
Niilo Hirvonen
(Päivi Laine)
LC Kitee / Ilmarinen
p. 040 554 0063  tai 040 105 1118
niilo.hirvonen@lions.fi
PUOLISOTOIMINTA
Pj. Lege Pajari-Kosonen
(Ilkka)
LC Parikkala
p.
lege.pajari@gmail.com

PDG- JA KUNNIATOIMIKUNTA

Pj. IPDG Pentti Päivinen
(Eija)
LC Joensuu
puh. 050 434 6689
pentti.paivinen@lions.fi

PIIRILEHTI LEIJONA VILKKU

Päätoimittaja Timo Riistaniemi  
( )
LC Outokumpu/Kupari
p. 050 526 4613
timo.riistaniemi@karjalainen.fi

PALVELU

Pj. GST Pentti Antila
(Kaisu)
LC Joensuu
puh. 050 331 0155
pentti.antila@lions.fi

KATSO MYÖS PIIRIHALLITUKSEN VARSINAISET JÄSENET
(DG, 1.VDG, 2. VDG, IPDG, CS, CT, LPJ:t)